1 2012-09-14 08:53:09

Temat: Prostowanie włosów na mokro

Moja siostra prostuje włosy na mokro. Zaraz po umyciu, wyciąga prostownicę i zabiera do robienia fryzury. Nie stosuje żadnych preparatów ochronnych na włosy. Czy takie prostowanie na mokro, bez  nałożenia odpowiedniej odżywki na włosy, nie jest szkodliwe? Ja mam wrażenie, że ma coraz brzydsze włosy, jakby popalone, bez połysku.

2 2012-12-16 00:00:42

Odp: Prostowanie włosów na mokro

Hej, nie powinno się prostować włosów na morko. Najlepiej na suche włosy ewentualnie z jakąs pianką do prstych włosów allbo czymś takim. Prostownica i jej temperatura niszczy włosy na sucho a co tu dopiero mówić na mokro. To tak jakby się żelazkiem robiło mokre włosy smile
nie polecam

3 2013-01-14 16:41:29

Prostowanie na sucho a niszczy włosy a co dopiero na mokro! Nie wolno tak prostować włosów!

4 2014-09-04 18:25:04

Do prostowania włosów na mokro konieczna jest prostownica przeznaczona do prostowania włosów wilgotnych. Taka prostownica jest wyposażona w ceramiczne płytki z otworkami z boku, przez które wydostaje się para.

5 2014-10-07 13:21:39

Samobójstwo dla włosa prostowanie na mokro

6 2017-09-25 20:54:18

Aaaaa niech nie prostuje na mokro! Trzeba mieć do tego specjalną prostownicę. Ja czasem prostuję wilgotne diamentową z babyliss ale ona jest do tego przystosowana, tak włosy można sobie nawet pojedynczym takim incydentem zniszczyć. W ogóle przy częstym prostowaniu powinno się mieć profesjonalną prostownicę bo inaczej właśnie włosy coraz brzydsze i brzydsze

7 2017-10-03 18:13:05

masakra, nie próbowałabym ;o
a to nie jest w ogóle niebezpieczne z racji tego że to jednak prąd, urządzenie elektryczne?

8 2017-10-09 18:18:38

od takiego prostowania na mokro nabawiłam sie tylko suchych, zniszczonych i łamliwych włosow ;/ zdecydowanie nie polecam to tak jak ktoś pisał - zabójstwo dla struktury włosa - odbudowa trwała jakieś 6 mscy... szkoda czasu i nerwow. teraz za rada fryzjerki prostuje sama za pomoca zestawu keratywnowego ktory sobie zamowilam z ekobieca.pl W zestawie jest szampon, odżywka i maska do włosów a receptura oparta na olejku arganowym, który nawilża i "uspokaja" włos

9 2017-10-16 10:47:00

Ja podziękuję, spalone i mega zniszczone włosy. yikes

10 2017-10-16 12:15:57

w życiu bym się na coś takiego nie zdecydowała, bałabym się że mogłabym sobie spalić włosy.

11 2017-10-17 20:50:45

sorry, ze tak się wyrażę, ale czy ona oszalała?! przecież z jej włosów nie zostanie nawet mysi ogonek, bo wszystko przapli i będą jej się kruszyć i łamać... nigdy nie prostuje się na mokro. nigdy!!!

12 2017-10-30 13:45:06

Masakra! strasznie to niebezpieczne przeciez, nie dość ze niszczy włosy to może kopnąć człowieka prad... poza tym nie wiem jak tam u was ale u mnie włosy wyprostowane krecą się jak zmokną, wystarczy ze troche je deszcz pokropi, więc u mnie to by w dodatku było nieskuteczne zupełnie.