1 2012-10-01 17:28:17

Temat: Jak leczyć świerzb?

W klasie mojego syna dzieci wzajemnie zarażają się świerzbem. Moje dziecko na szczęście jeszcze tego paskudztwa nie przyniosło, ale boję się, ze lada moment może pojawić się również w moim domu. Zawczasu chciałabym się uzbroić w informacje jak sobie z tym ewentualnie radzić? Słyszałam, że profilaktycznie leczeniem należy objąć całą rodzinę - czy rzeczywiście tak jest?

2 2012-10-01 17:52:38

Odp: Jak leczyć świerzb?

Świerzbem zarazić się jest bardzo łatwo, ale jest też prosty w leczeniu, o ile zarówno chory, jak i wszystkie osoby mające z nim bezpośredni kontakt, zastosują się do zaleceń lekarza. Warto przy tym pamiętać, że nawet jeśli pozbędziemy się roztoczy i ich jaj, to świąd może utrzymywać się jeszcze do czterech tygodni, co jednak nie znaczy, że nastąpił nawrót choroby.

Leczenie polega na zastosowaniu 5% maści z permetryną, która ma za zadanie ochłodzić i osuszyć całą zakażoną skórę. Lek musimy nałożyć na całe ciało, przede wszystkim jednak w pachwinach oraz pomiędzy palce nóg i stóp. Kurację powtarza się ponownie po ok 7-14 dniach - aby zabić ewentualnie wyklute po tym czasie larwy. Czasem podaje się też lek przyjmowany doustnie - iwermektynę, tutaj podobnie drugą dawkę podaje się po ok. 14 dniach. W celu zmniejszenia swędzenia stosuje się natomiast leki przeciwhistaminowe i kalaminę.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie osoby stykające się z chorym równocześnie poddały się leczeniu, ma to na celu pozbycie się wszystkich roztoczy, a w ten sposób niedopuszczenie do złożenia przez nich larw i ponownemu rozprzestrzenieniu się choroby. Całą pościel, wszystkie ręczniki i ubrania powinny być uprane w gorącej wodzie, najlepiej też wysuszone w wysokiej temperaturze.

3 2012-11-07 17:31:57

Odp: Jak leczyć świerzb?

4 2012-11-20 11:32:19

Odp: Jak leczyć świerzb?

Ja słyszalam o olejkach herbacianych, ale i lawendowych. Herbaciane na pewno łagodzą swędzenie i przyspieszają gojenie się ran. Lekarz może też przepisac maści, czasami są one robione na specjalne zamówienie. Z domowych sposobów, to podobno i ocet pomaga-robi się jakieś okłady z niego. Jesli ktoś jest odporny na takie zapaszki, to może spróbować smile Podczas leczenia trzeba zdezynfekować cały dom. Pościel najlepiej wygotować, a do kanap, wykładzin i dywanów zamówić czyściciela. Po gruntownym wyczyszczeniu mieszkania i wytępieniu świerzbowca, wszystko powinno być ok.

5 2012-11-21 09:32:57

Odp: Jak leczyć świerzb?

Moje dzieci złapały kiedyś świerzb. Pamiętam jaki problem był. Nie życzę nikomu, bo zarażeni w domu byli wszyscy. Lekarz przepisał nam wtedy Novoscabin. Pomógł, ale trzeba było swoje wycierpieć zanim przeszło. No i potem to sprzątanie w domu. Wszystko naraz trzeba wyprać, poodkurzać, poprasować. Inną sprawą jest, że dzieci tak się drapały, że aż rany im się porobiły. My, dorośli, byliśmy się w stanie jeszcze jakoś powstrzymać, ale maluchy drapały się na okrągło.

6 2012-11-21 09:41:55

Odp: Jak leczyć świerzb?

Jesli Novoscabin Wam pomógł to dobrze trafiliście, bo większa część świerzbowców dawno się na ten lek uodporniła. Tak samo z Croyamiton, choć lekarze nadal je przepisują. Za granicą dostępne są takie leki jak Ivermectin i Permithrin. Iwermektyna jest podobno najskuteczniejsza i podaje się ją raz doustnie. Powoduje ona zakłocenie przewodzenia impulsów nerwowych, a co za tym idzie prowadzi do porażenia i śmierci pasożytów. Nie można jej jednak zdobyć w Polsce. Niewiadomo dlaczego, ale najskuteczniejszych leków w ogóle w Polsce nie dostaniemy.. Trzeba więc sobie radzić tym co mamy.

7 2012-11-22 16:43:38

Odp: Jak leczyć świerzb?

Co do 5%permetryny-na polskim rynku nieosiągalna! mozemy jedynie zastosowac 2%permetryne w pipi, ktory juz niestety wycofany zostal z aptek, mozna go jeszcze dostac przez internet bądz z aptek ktore maja je jeszcze z rezerw. Co do leczenia świerzbu permetryna-bardzo dobre rozwiazanie w przypadku gdy crotamiton i novoscabin nie pomagają. W domu gdzie nie ma malych dzieci mozna zastosowac do zdezynsekowania pomieszczeń i szaf środków w aerozolu na owady biegajace, ktore maja permetrynę w składzie np. Expel sprey na owady biegające, po zastosowaniu po ok. 2-3h przewietrzyc dokladnie mieszkanie. Jezeli chodzi o pranie odziezy mozna ja wyprac w 60st. z dodatkiem pipi repelent. Do kąpieli bardzo dobre jest dodawanie kilku kropli olejku z drzewa herbacianego.

8 2012-12-19 10:21:25

Odp: Jak leczyć świerzb?

Witam,
Świerzb jest chorobą zakaźną spowodowaną świerzbowcem. Zaraża się przez bezpośredni kontakt lub ubranie. W przypadku zachorowania leczy się całą rodzinę, ponieważ pozostali członkowie pomimo braku zmian na skórze mogą być już zakażeni i być w okresie wylęgania. Nie stosuje się leczenia zapobiegawczego, tylko przestrzega się podstawowe zasady higieniczne. W przypadku zmian skórnych należy zgłosić się do dermatologa, który zleci odpowiedni lek.
Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma
-------------------------
eRzecznik Polphama to Ekspert, który odpowie na Twoje pytania dotyczące problemów grzybiczych i udzieli Ci profesjonalnej porady. Jeżeli masz więcej pytań do Eksperta zapraszamy na stronę: leczpaznokcie.pl

9 2013-06-15 10:54:54

Odp: Jak leczyć świerzb?

Witam! A wie ktoś może czy bardzo łatwo dochodzi do zakażenia?? Miałam kontakt z osobą która cierpi na tego pasożyta, było to tylko podanie reki, po ok 2 godzinach jak się dowiedzialam dokładnie umyłam ręce wodą z mydłem, ale nadal się martwie że gdzieś to zostało. Poradzi ktoś czy zastosować jakieś środki za wczasu czy czekać na objawy??

10 2013-07-11 08:00:57

Odp: Jak leczyć świerzb?

Witam sama miałam problem ze świerzbem nie jest to wcale proste w wyleczeniu ponieważ, trzeba wszystko w domu porządnie wyczyścić, generalnie sama wtedy zrobiłam wielkie porządki i to co było mniej potrzebne wyrzyciłam resztę brałam wygotowałam, a później do wora, wszystkie łóżka i dywany oddałam do czyszczenia, nie wyszło mnie tanio, ale pomogło, polecam również stronę swierzbleczenie.pl która bardzo mi pomogła.

11 2013-07-11 11:42:40

Odp: Jak leczyć świerzb?

Poza medycyną konwencjonalną i stosowaniem leków, istnieją alternatywne metody, które w głównej mierze mają na celu złagodzenie uczucie świądu.Więcej o tym na:
swierzbleczenie.pl

12 2014-06-29 22:13:16

Odp: Jak leczyć świerzb?

Świerzb zawsze był i bedzie niestety. Największy problem polega na tym, że jedna osoba zarażona roznosi go  wszedzie, a zarazić sie bardzo łatwo. Każdy kontakt fizyczny z osoba zarażoną może zakończyć sie wystąpieniem świerzbu u nas. Co gorsza wszystkie przedmioty których dotykała osoba zarażona również są potencjalnie zakaźne. Można wpaść w obsesję bo teoretycznie mozemy złapać świerzb w autobusie dotykając siedzenia.
W szkołach i przedszkolach leczenie świerzbu jest szczególnie cieżkie bo należało by leczyć wszystkie dzieci, cały personel, oczyścić chemicznie wszystkie zabawki, dywany itp. a co gorsza wszystkie rodziny powinny to zrobić również u siebie w domu. Jak wiemy zawsze znajdzie sie ktoś kto nie słucha lub nie zwraca szczególnej uwagi na higienę itp. Więc mimo tego że my i nasze dziecko sie wyleczyliśmy oczyściliśmy itd. za pare dni sytuacja może sie powtórzyć.

13 2014-10-27 13:27:54

Odp: Jak leczyć świerzb?

na to dziadostwo Otosol w każdym sklepie zoologicznym

14 2015-02-08 14:35:05

Odp: Jak leczyć świerzb?

Permetrynę można kupic w sklepach rolniczych jest w preparatach do zwalczania insektów lub ektopar przeciwpchelny do rozrobienia na roztwór 5%. Sposób z forum "jak wyleczyłam świerzb" na gazeta.pl

15 2015-03-08 01:32:11

Odp: Jak leczyć świerzb?

odsprzedam, poniewaz pozostalo mi z kuracji:  infectoscab (60zl +wysyłka) oraz Crotamiton(10zl +wysyłka), mam po jednej sztuce. data przydatnosci do 2017 roku.
kontakt - kowalu<małpa>interia.eu

16 2015-03-13 21:04:43

Odp: Jak leczyć świerzb?

Jeżeli chcecie leczyć świerzb to udajcie się po prostu do lekarza. Przecież oni powinni wiedzieć najlepiej. Ale też przybądźcie tam przygotowane, może zdarzyć się jakiś cwaniak co będzie udawał, iż to nic poważnego. Warto poczytać przed taką wizytą. O chociażby w tym miejscu leczymysie.pl/swierzb-objawy-zdjecia-leczenie/

17 2015-03-20 11:27:57

Odp: Jak leczyć świerzb?

Odsprzedam uczciwie oryginalną Iwermektynę 12mg, 6mg, 3mg  (Ivermectin, Stromectol) – skutecznie zwalczy pasożyty m.in. świerzb, nużeńce, demodex,  wszy, nicienie, owsiki, glisty. Kupowałam w aptece w USA, została nadwyżka po leczeniu – DZIAŁA.  Tel. 518 538 570

18 2015-03-20 16:56:25

Odp: Jak leczyć świerzb?

Świerzb jest strasznie ciężki do wyleczenia, trzeba stosować maści na bazie siarki przepisane przez dermatologa a jak się wstydzisz iść do lekarza to możesz spróbować NOVOSCABIN podobno jest skuteczny, pamiętaj by po terapii odseperować ubrania które były noszone podczas terapii bo świerzb potrafi wytrzymać 2 tygodnie bez żywiciela.

19 2015-07-11 16:18:13

Odp: Jak leczyć świerzb?

Świerzb moja historia.

Witam wszystkich cierpiących, jak również szanownych lekarzy dermatologów oraz pierwszego kontaktu. Przez pół roku męczyłem się ze świerzbem, wiem jakie to upiardliwe i wbijające w ziemię, dlatego postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem, ku pokrzepieniu dotkniętych tą przykrą dolegliwością oraz wyedukowaniu naszych przedstawicieli służby zdrowia.
Świerzba przywlokłem z czterogwiazdkowego hotelu, nazwy nie wymienię, bo dowodów jak zwykle w takich przypadkach brak. Cóż, gdzieniegdzie można jeszcze znaleźć informacje o tym, że świerzb, to "choroba brudnych rąk". Z moich obserwacji wynika, że to nic bardziej mylnego - to dolegliwość rozwijająca się w warunkach przesadnej higieny. Jest oczywiście zaraźliwa, ale tylko w szczególnych warunkach i na co dzień, przez tzw. podanie dłoni, trudno się nią zarazić. Ja kilka nocy z rzędu spałem w tym samym łóżku hotelowym, jak również korzystałem z okryć na łóżko, kładąc się na nich bez ubrania. To wystarczyło, abym od początku lutego, aż do dziś (lipiec) musiał walczyć z czymś, co aktywowało się w mojej skórze. Zmieniło to moje podejście do spraw higieny, nocowania w hotelach, korzystania z bielizny i wielu innych przyzwyczajeń, jak również do opinii n/t poziomu wiedzy w organizacji służby zdrowia. Pół roku ciężkiej pracy i konieczności dostosowania życia do cykli wylęgowych pajęczaków... aż wstyd, że nasza świadomość zdrowotna zawodzi w tak trywialnych kwestiach. PORAŻKA!!!

Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że to uczulenie. Dermatologiem nie zawracałem sobie, w związku z tym, głowy, bo i trudno się do niego dostać. Leczyłem się sam. Octem - bo mniej swędziało. Przez 6 tygodni trwało bezustanne pasmo popraw i nawrotów. Gdy po tym okresie zaraziła się ode mnie moja żona, a potem dziecko, postanowiłem działać inaczej. Pojawiłem się w końcu u dermatologa. Diagnoza - świerzb. Przynajmniej już wiedziałem na czym stoję. Otrzymałem mega drogą maść InfectoScab 5% (angielska wersja to Lyclear), której jedna tubka wystaczyła na 2-3 krotne smarowanie, a których w sumie kupiliśmy za ok. tysiąc złotych i... ciągle było mało. Kolejne 6 tygodni, a infekcja ciągle nawracała. Zacząłem podejrzewać, że 5% Permetryny w maści to za małe stężenie. Zacząłem szukać czegoś mocniejszego. Znalazłem szampon Sora Forte 10% na wszy (do włosów na głowie). Zaczęliśmy używać szamponu, tyle że nie do końca zgodnie z przepisem stosowania, bo myliśmy w nim całe ciało. Nastąpiła poprawa. Po miesiącu żona i córka odetchnęły, pozostałem jeszcze ja. Było już dużo lepiej, ale ciągle w okresach wylęgowych, miałem kolonie nowych swędzących krost. Kolejna wizyta u dermatologa. Otrzymałem maść do zrobienia w aptece (znana pod nazwą Wilkinsona). Miała zrobić definitywny porządek. Niestety nie zrobiła, bo okazało się, że jestem uczulony na któryś ze składników i puchłem od niej. Powinienem był smarować się nią przez 3 kolejne dni, a dałem radę wytrzymać jedynie 12 godzin... stąd pewnie słaby efekt. Kolonie krost pojawiały w nowych miejscach. Swoją drogą, żeby użyć tej maści zgodnie z przepisem, trzeba wziąć kilka dni wolnego i odizolować się od otoczenia. Smierdzi potwornie, w czasie stosowania i jeszcze długo po tym:( Wszystko trzeba potem wyrzucić.

Dochodzimy do puenty. Gdy wszystko zawiodło, pozostał jeszcze kochany internet:) Ktoś z internautów pisał, że pomogła mu gorąca kąpiel z dodatkiem soli. Zacząłem więc stosować taką kąpiel. 2 kg soli + 0,5 litra ocu na wannę gorącej wody (40+ stopni). Mnie taka woda parzy i jak się okazało świerzba też. Zajęło mi to ok. kolejny miesiąc, bo leczenie tej dolegliwości jest  potwornie czasochłonne, ale na dziś nie mam nowych krostek. Jeszcze obserwuję skórę i co jakiś czas prewencyjnie biorę gorące kąpiele, jak pisałem wyżej. Słuchajcie, to dopiero działa!. W okresie letnim, kto ma dostęp do plaży i morskiej wody, też można nacierać się piachem i kąpać się w morzu - tak kilka razy w czasie jednego pobytu na plaży. Też działa, sprawdzone;)

Co do spraw organizacyjnych, to moja dzielna żona oczywiście prała wszystko w 60 stopniach i prasowała przez 2 miesiące, ubrania należy zmieniać codziennie, ale po 3 dniach można je znów założyć. Gdy rodzinka wróciła do formy, spałem sam w śpiworach, codziennie innym, aby przez łóżko, nie zarażać.

Tyle tytułem podsumowania tego przykrego okresu w życiu. Nikomu nie życzę, a jeśli mogę to pomogę. Dlatego się tu uzewnętrzniam, bo szkoda mi słów na to, jak (nie)działa nasza służba (nie)zdrowia. Aż chciałoby się powiedzieć: ludziska, myjta się w gorącej wodzie ale z solą:)

W razie konieczności skontaktowania się ze mną, podaję adres email: jafeMAŁPAvp.pl. Proszę jednak nie nadużywać mojego czasu i nie pytać o głupoty;)

Czystej skóry życzę:)

Jafe

20 2015-09-06 17:09:52

Odp: Jak leczyć świerzb?

Witajcie
Dla chętnych mam do odsprzedania po naszej walce z robalami (świerzbem). Tylko te maście pomogły mojej córce, która mając skórę z AZS, niczego innego nie mogła stosować.
1. Maść Permethrin 5%, mam do sprzedania 5 sztuk, sprowadzonych z Anglii, po około 40zł do nego (oryginalna cena to 65zł). Maście nowe, w oryginalnych opakowaniach
2. Ektopar spray- koncentrat do spryskiwania mieszkania. 250ml. Nowy. Cena oryginalna 120zł, sprzedam za 90zł.

Ponieważ mocno problem dał się we znaki w mojej rodzinie, zakupiłam na zapas za dużo, a po zastosowaniu tych preparatów, problem nie powrócił. wink)

Telefon 503097162, odpisuje także na smsy
;-);-)

21 2015-11-01 23:07:17

Odp: Jak leczyć świerzb?

Przeżyłam to i nikomu tego nie życzę. Bardzo skuteczną, lecz nie najtańszą maścią na to paskudztwo jest Infectoscab. Należy posmarować się nią przynajmniej dwa razy, dzień po dniu, nie zaszkodzi powtórzyć tydzień później. Oczywiście podstawową sprawą jest dezynfekcja całego mieszkania wraz z ubraniami. Należy każdego dnia zmieniać pościel oraz wszystkie ubrania. Wszystko prać w temp. 90stopni, a następnie wyprasować. Ja prasowałam nawet kanapy, materace czy dywany. Buty włożyć do zamrażalnika (świerz ginie również w temperaturach ujemnych). Doraźną ulgę podczas choroby daje smarowanie zmian olejkiem herbacianym. Oprócz tego myłam się mydłem siarkowym na zmiane z szamponem na wszy. W moim przypadku wyżej wymienione sposoby pomogły. Przede wszystkim ważna jest konsekwencja i nie poddawanie się. Choroba strasznie wyniszcza psychicznie. Odechciewało mi się wszystkiego. Nieprzespane noce, okropne swędzenie potrafi mocno uprzykrzyć życie. Jednak zastosowanie się do tych rad, gwarantuje sukces. Powodzenia!

22 2015-11-17 13:55:52

Odp: Jak leczyć świerzb?

Witam, czy lekarz ogólny może przepisać taką maść InfectoSab? I po jakim czasie po posmarowaniu tą maścią jest wyraźna ulga?

23 2016-01-11 18:48:04

Odp: Jak leczyć świerzb?

Znalazłam poradnik dzięki któremu pozbyłam się świerzbu w ciągu dwóch dni domowym sposobem smile
bit.ly/1PnSzct

24 2016-01-18 14:10:36

Odp: Jak leczyć świerzb?

Witam,
Odstąpię NOWY, nie używany, nie otwierany Infectoscab( Permethrinum 5%)po cenie aptecznej.

Dermatolog przepisał 2 tubki,lecz nam wystarczyła na tylko 1 tubka. Kuracja 1 dniowa i swierzb do nas nie wrócił.

kontakt, Magdalena 662-764-467

25 2016-02-20 13:36:32

Odp: Jak leczyć świerzb?

Na swierzb LYCLEAR jest najskuteczniejszy !!! Wystarczy 1 aplikacja.
Kupujcie tylko oryginalne produkty a nie podroby !!
Na bazarku jest firma angielska MARQLTD sprzedaja prawdziwe produkty.
Super szybka dostawa i dobry kontakt.
Moja rodzina wyleczona.
Polecam !!

26 2016-03-04 12:20:13

Odp: Jak leczyć świerzb?

Witam wszystkich borykających się z tym problemem. Z mojej wiedzy wynika, że najlepsze są produkty zawierające w składzie permetrynę- w Polsce ciężko dostać takie maści ale w sklepie zdrowa-skora można dostać oryginalne kremy z Anglii- mi pomogły. Długo męczyłam się ze świerzbem i próbowałam wielu środków... Męczarnia z dezynfekcją, praniem wszystkich ubrań, pościeli, ciągłe sprzątanie i zastanawianie się czy już koniec z tym problemem... Zamawiałam wiele produktów i nigdy nie zdarzyło się żeby jakieś były podróbami. Mam nadzieję, że to już koniec mojej gehenny...

27 2017-01-12 12:41:26

Odp: Jak leczyć świerzb?

Jeśli chodzi o walkę ze świerzbem, to trzeba sie przygotowac na to, ze zajmie to trochę czasu. Nie ma takich cudów, żeby się tego pozbyc w 2 dni! u nas były cuda niewidy żeby się tego pozbyc . W końcu wylądowalismy u dermatologa ktory i tak polecił środek bez recepty(skinprotect, teraz chyba novoscabin) i doraźnie leki przeciwalergiczne, no i dalsze wspomaganie domowymi sposobami. Na razie jest spokój wink Ps. z tego co mi wiadomo, najskuteczniejsze środki zawieraja benzoesan benzylu.

28 2017-01-30 17:59:05

Odp: Jak leczyć świerzb?

Witam
Jestem właśnie w trakcie kuracji.

mój system wygląda tak:
Ciuchy wyprane 90C z dodatkiem octu, wyprasowane w workach na balkonie.
Łóżko wyprasowane obficie oblane ocetem (1,5l) zawinięte w strecz (folia)

Mycie wieczorem:
Najpierw szarym mydłem, potem mydłem siarkowym (warto, bo oprócz siarki pomaga się zregenerować skórze, a nawet włosy na głowie odrastają) całe ciało razem z głową i twarzą.
Nakładam szampon SORA (przeciw wszawicy) na całe ciało uszy kark szyja, wbrew ulotce (oprócz twarzy). Czekam namydlony 10 min.
Po wyjściu z prysznica !świeży! ręcznik. Użyjesz tego co wczoraj, masz nowe świerzbiki.
Potem opryskuje się octem z sprayu - całe ciało, bez twarzy i głowy.
Czekam aż mi wypali skórę i przestanie piec ;/
Potem na całe ciało nakładam novoscarbin (polecam aptekę niezapominajka bo kosztuje 18,5 zł a w innych 29 zł) butelka wystarcza na 3-4 smarowania.
Jak gdzieś mnie zaswędzi robię okład z octu winnego (pirosiarczan i inne rzeczy wypalające skórę, ale świerzba przy okazji też, balsamico też ma pirosiarczany) ew. Sora.
Skóra mocno się złuszcza.

Przed pójsciem spać wyciągam prześcieradło (nie zmieniam go codziennie) i śpiwór z worka, który znajduje się na balkonie. Wszystko psikam octem.
Rano mycie tylko strategicznych miejsc i powtóra z novoscarbinem. Jest progres, a raczej regres. leczę się tak już tydzień i widać duuuużą poprawę.

Bądźcie odpowiedzialni ludzie! Jeśli macie podejrzenia świerzbu u siebie to mówcie o tym ludziom z którymi pracujecie, znajomym, rodzinie.
Jeśli nie macie opcji na płatne L4 to trudno. Idźcie na bezpłatne. Jeśli wyrzucą was z pracy - Trudno! Jeśli zarazicie współpracowników to oprócz Potężnego wku.... z ich strony to się nie wyleczycie, bo ciągle będziecie się zarażać od nowa.
Ja zaraziłem się w pracy od Ukrainki. Pracuje w gastronomii, ona również pracowała ze mną, mieliśmy wspólną szafkę. Co za tępym i nieodpowiedzialnym trzeba być, żeby pracować w takiej branży z Taką chorobą i nikomu nie powiedzieć!

Nie ma się czego wstydzić. Ilość różnego rodzaju forum, blogów, witryn na temat świerzbu jasno pokazuje, że ta choroba nie dotyka tylko brudnych żuli.
Swoją drogą myślę, że gdybym był świerzbem to wolałbym pachnącą miękką skórkę niż jakiegoś żula.

P.s Paznokcie na rękach i nogach na Krótko!
Nie drapać się! Swędzi? Okład z octu.

Powodzenia
Czas na oprysk z octu wink

29 2017-02-09 14:34:17

Odp: Jak leczyć świerzb?

dzięki za sporo dobrych i ciekawych porad

30 2017-03-05 20:28:51

Odp: Jak leczyć świerzb?

Sposób na świerzb 100% skuteczny !!!!!! Sprawdzony  i skuteczny nawet w 200% o ile to możliwe smile  Wyleczyłam się ja moja rodzina . Działa  i zabija robaki od razu - poprawa już po 1-2 dniach. Po 2 tygodniach nie ma robaczków. Należy w trakcie kąpieli  na gąbkę razem z żelem pod prysznić wsypywać bardzo dużo soli i bezpośrednio nacierać nią ciało długo i mocno , na początku będzie bardzo mocno szczypać ale po kilku dniach minie wszysto. Poza tym swędzące miejsca i krosty ( nie drapać ) ale nagrzewać  suszarką  trzymac w 1 miejscu i nagrzewać ( do momentu aż nie mozna wytrzymać- miejsca zaatakowanie przez świerzb są bardzo wrażliwe na temperaturę już po chwili będzie szczypac wysoka temperatura zabija nie tylko żywe robaki ale także jajką - pękają jak popcorn dlatego nagrzewanie suszarką jest bardzo ważne !! )  . Na początku swędziało mnie wszędzie i 1 dnia nagrzewania myślałam ze zbankrutuję z opłatami na prąd jezeli będę musiała  tak często ogrzewać  swędzące miesca, ale po 2 dniach swędziała mnie już tylko połowa miejsc tych co wcześniej a po 3 już tylko nieliczne . Wysoka temperatura najlepiej zabija tego robaka. Nacieranie solą i nagrzewanie suszarką DZIAŁA NAJLEPIEJ!! Nie stosowałam w tym czasie żadnych maści i płynów które i tak na dłuższą metę nie działały świerzb wracał. Ubrania w których chodziłam ( w szczegółności bieliznę i skarpety wkładałam do zamrażarki na 24 h) w sumie chyba tylko 3 x tak zamroziłam rzeczy. Prałam w 60 stopniach  nic specjalnie nie sprzątałam nie zmieniałam pościeli częsciej niż zwykle. Swierzb zszedł potem tylko gdzieniegdzie swędziało krosty już się nie pojawiały aż zniknął smile Życzę powodzenia i nie wydawajcie kasy na leki które i tak nie działają !!!! smile

31 2017-03-10 16:31:41

Odp: Jak leczyć świerzb?

czytałam na różnych forach, że warto dezynfekować pranie w clovin II septon. Czy któraś z Was to sprawdzała? czy istnieją inne proszki do prania takie jak ten? gdzie go kupić najtaniej?

32 2017-03-10 23:35:27

Odp: Jak leczyć świerzb?

Skuteczna kuracja na świerzba , wszy łonowe . Bez tabletek tłustych plam itp. więcej info na gg 54139418

33 2017-03-20 21:06:47

Odp: Jak leczyć świerzb?

Ja leczyłam siebie i męża novoscabinem na zmianę  z octem (tzn. novoscabin wieczorem po ciepłej kąpieli szarym mydłem, a w ciągu dnia przecierałam octem. Oczywiście miałam l4 ;p) + zyrtec albo allegra, kto co woli wink i po miesiącu pomogło.

34 2017-03-21 18:49:10

Odp: Jak leczyć świerzb?

a to można tak z octem stosować? nie podrażniło ci skóry?
i czy swędzenia nie ma?

35 2017-04-19 22:24:06

Odp: Jak leczyć świerzb?

ten swierzb to jakas masakra, ile trwa leczenie?? mecze sie juz 3 tyg i nadal swedzi

36 2017-04-21 18:59:33

Odp: Jak leczyć świerzb?

37 2017-04-23 21:34:46

Odp: Jak leczyć świerzb?

a jak sie stosuje ten novoscabin?

38 2017-04-24 21:35:43

Odp: Jak leczyć świerzb?

39 2017-05-19 13:09:05

Odp: Jak leczyć świerzb?

40 2017-05-30 12:16:30

Odp: Jak leczyć świerzb?

o mój  boże to przerażające, 21 wiek i takie paskudztwa się panoszą, okropność

41 2017-06-20 13:33:04

Odp: Jak leczyć świerzb?

Polecam stronę swierzb.5v.pl jest tam duzo porad i przede wszystkim informacje jak zapobiegac, zeby swierzb nie przeniosl sie na innych domownikow. Również broszure narodowego instytutu zdrowia publicznego warto przeczytac.

42 2017-08-14 20:53:30

Odp: Jak leczyć świerzb?

43 2018-01-27 14:55:40

Odp: Jak leczyć świerzb?

5 lat temu miałem pierwszy raz świerzb - zaraziłem się przez kontakt z osobą zarażoną. Kupowałem te wszystkie środki na receptę - żadne z nich nie pomagało. Walczyłem 0,5 roku. Po pół roku poprosiłem znajomą farmaceutkę o pomoc. Poradziła mi maść siarkową. Lekarz rodzinny nie widział jak przepisać, ale dostałem od niej recepturę. Rp. Sulfuris ppti 20,0 Vaselini flavi ad 100,0 - na zniżkę teraz kosztuje ok. 10,5. Niestety, trzeba się smarować 2 razy dziennie bez mycia. Myłem się dwa razy dziennie, w tym drugie mycie to była kąpiel w 2-3 kg soli kuchennej przez ok. 10 dni. Podczas jednej kąpieli wyciągnąłem martwego skubańca. Normalnie, jego wielkość to do chyba 0,6mm, ale ten miał ok.1 mm. Jak na świerzba był wielki, przezroczysty i martwy, nie ruszał się...Smarowałem dosyć grubą warstwę tej siarki, dlatego musiałem mieć około 10 tych pojemniczków, wtedy kosztowały 8,5 zł chyba na zniżkę. Skóra była wysuszona i straciła swoją warstwę ochronną, ale świerzbowiec umarł. Po kuracji zastosowałem emolium i ceptaphil, żeby odbudować skórę(warstwę lipidową). Ja mam skórę mieszaną, czasami raczej tłustą, ale musicie uważać na siarkę, każdy reaguje inaczej.
Niestety, teraz znowu się zaraziłem, tym razem na wycieczce w Indiach. Wszędzie zdejmowałem klapki, buty, bo tam takie zwyczaje. Drugi raz przy zarażeniu myślałem, że to uczulenie na stopach. Reakcja za drugim razem wychodzi po 1-4 dniach od zarażenia. Ale jednak objawy zaczęły przypominać świerzb - na razie lekkie swędzenie. Znowu zaczynam kurację. Na szczęście zorientowałem się wcześniej. Kupiłem tam na miejscu iwermektynę - tam kosztuje 3zł za 15 mg- koło 50 rupii w aptece. Facet się zlitował, bo widział, że biały człowiek przyjechał i się zaraził., a tam też iwermektyna na receptę, ale czasami wydają. Nie wiem, czemu w necie są takie ceny... ale przebitka jest niezła. Ogólnie nie chce mieć nawrotu i znowu bawić się z tym 0,5 roku, więc zastosowałem iwermektynę w dawce 15mg (200um na kg). Posmarowałem się od razu permetryną tego samego dnia. I kupiłem te maści siarkowe plus kąpiele w soli, czasami dodawałem olejku goździkowego albo z zielonej herbaty. Na razie zdycha. Zobaczymy co będzie za 2-4 tygodnie. Wszystkie rzeczy teraz noszone do worka, a tego co nie można wyprać w 60 stopniach to w roztworze alergoffa moczę w wannie. Rzeczy z wyjazdu jeszcze nie rozpakowane, trochę się ich brzydzę, ale niestety trzeba będzie włożyć do wanny z roztworem allergoffa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia... jak macie jakieś pytania, to piszcie meditonoMALPAo2.pl

44 2018-08-08 07:50:13

Odp: Jak leczyć świerzb?

świerzb przenosi się bardzo łatwo i jest dość uciążliwy w leczeniu. jeśli chcesz się przed nim zabezpieczyc mocz ubrania w plynie Allergoff zanim trafią do pralki.

45 2018-10-14 17:12:49

Odp: Jak leczyć świerzb?

Mam do odstąpienia tabletki IWERMEKTYNA / IVERMECTIN dla ludzi, została nadwyżka po skutecznym leczeniu.

Kupowałam w aptece w USA na receptę.

Najskuteczniejsza Iwermektyna jest tylko z USA.

Kontakt nr tel. 785 596 905 Maria

46 2018-10-14 19:23:33

Odp: Jak leczyć świerzb?

Może w tym miejscu znajdziesz odpowiedź? lekarzpomaga.pl/pytania-uzytkownikow/dermatologia/porada-dermatologiczna Jak będziesz miała chwilkę to warto zajrzeć smile

47 2019-04-08 08:19:17

Odp: Jak leczyć świerzb?

Stromectol Ivermektyna Iwermektyna Ivermectin pasożyt nużeńce świerzb

Odsprzedam 2 blistry po 6 tabletek po 6mg w oryginalnym opakowaniu kartonowym.
Mogę otworzyć i wysłać w dowolnej ilości.
Ważność 04.2019.
Liczę 30zł/tabletka + wysyłka z Tajlandii 20zł lub wysyłka pobraniowa z Polski 20zł.

Oferuję rowniez inne leki przeciwpasożytnicze na tasiemce, przywry, motylice, glisty.

- Prazykwantel od 2.5 zł/tabletka

- Yomesan 500mg od 2 zł/tabletka

- Vermox Mebendazole 100mg od 1zl/tabletka

- Zentel 200mg od 10zl/tabletka

Leki są kupione w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu, w miarę możliwości bezpośrednio od producenta w ilościach i cenach hurtowych - co przekłada się na niską cenę moich leków. Przy mniejszej ilości odliczam do torebek strunowych. Przy zakupie połowy opakowania wysyłam w oryginalnym pudełku i dołączam naklejkę.

Doliczam 20 zł za lotniczą wysyłkę rejestrowaną z Tajlandii lub w przypadku wysyłki z Polski 20 zł za pobraniową. Powyżej zamówienia 200zł wysyłka bezpłatna.

Jestem w stanie pobić każdą opublikowaną cenę, do tego gwarantuję pewność dotarcia leku z Tajlandii - jeśli opóźnia się przesyłka, to wysyłam zastępczą z Polski.

Mogę szukać dowolnych innych leków, mniej popularnych - jakkolwiek, będą one droższe, ze względu na trudniejszy dostęp i cena detaliczna, a nie hurtowa.

Stosować można też profilaktycznie, szczególnie, gdy żyje się ze zwierzętami domowymi, w czasie ich odrobaczania.

Leczenie najlepiej przeprowadzić w całej rodzinie.

Leki przeciwpasożytnicze należy mieszać, bo robaki się szybko uodparniają.

Jan Krongboon

massagewarsaw gmail com

48 2019-04-16 09:07:36

Odp: Jak leczyć świerzb?

Ciężko mi powiedzieć, ponieważ nigdy nie miałam do czynienia z tą dolegliwością. Natomiast od samego poczatku do głowy przychodzi mi jedynie wizyta u dermatologa. Wiem, że bardzo dobry dermatolog przyjmuje w klinice Star Med w Zakopanem. To jest bodajże ulica Tetmajera. Najlepiej sprawdzić ich stronę www - na pewno będą mieć tam podane wszystkie informacje.

49 2019-05-07 08:37:12

Odp: Jak leczyć świerzb?

Ostatnio edytowany przez JandaM (2019-05-07 08:38:13)

50 2019-10-19 14:11:00

Odp: Jak leczyć świerzb?

Sprzedam Ivermectin Praziquantel Albendazole Metronidazole Mebendazole Niclosamid Tinidazole sell medicines leki

Medicines from Thailand:

Ivermectin 6mg 25zl
Praziquantel 600mg 2.5zl
Albendazole Zentel 400mg 6zl
Metronidazole 400mg 1zl
Tinidazole 500mg 1zl
Mebendazole Vermox 100mg 1zl
Niclosamid Yomesan 500mg 2zl

Doxycycline 100mg 2zl
Streptomycin 5g 40zl
Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl
Rifampicin 600mg 2zl
Disulfiram 500mg 2zl
Vitamin C injection 500mg 3zl

Itraconazole 100mg 3.5zl
Ketokonazole 200mg 2zl
Fluconazole 200mg 3zl
Gryzeofulvin 500mg 3zl
Nystatin 100k and 500k 2zl
Amphotericin B 10g 80zl

Long expiry date.

Send worldwide airmail recorded delivery, 2-3 weeks, for 20zl. With orders over 300zl free postage.
Take payments by paypal or Barclays.
I can try to find any other medicine similar to listed above.

Leki te są również już w Polsce, do wysyłki w krajach Unii Europejskiej, które mają ścisłą kontrolę celną, np Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, Norwegia.

Wysyłka pocztowa 10zl lub osobiście koło Warszawy.

Ceny leków wysyłanych z Polski może być wyższa, od podanych, w związku z prowizją.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

51 2019-10-29 16:34:38

Odp: Jak leczyć świerzb?

Jak ktoś byłby zainteresowany kupnem kremów  kupionych za granicą na świerzb, 5% permetryna, bardzo skuteczny.Proszę o kontakt telefoniczny 739665052
Wysyłka w 24 godziny, wysyłam też za pobraniem
Jeden krem 30zł , do wyleczenia potrzeba 2-3 kremy.