1 2012-10-07 12:40:58

Temat: Ujemne testy owulacyjne

Moja przyjaciółka już od dłuższego czasu stara się o dziecko, niestety ma z tym spory problem. Oboje z mężem przeszli badania, niby wszystko jest w porządku, a jednak ona wciąż nie zaszła w ciążę. Słyszałam, że ostatnio robiła jakieś testy owulacyjne, a ich wynik wyszedł ujemny - co to znaczy? Czym w ogóle są te testy?

2 2012-10-07 13:14:53

Odp: Ujemne testy owulacyjne

Testy owulacyjne umożliwiają kobiecie określenie w przybliżeniu czasu największej płodności, czyli owulacji, a tym samym ułatwiają zaplanowanie momentu zajścia w ciążę. W testach owulacyjnych określa się stężenie hormonu luteinizującego LH, poziom ten najwyższy jest tuż przed owulacją, czyli sam test pozwala ustalić moment owulacji z 1-2 dniowym wyprzedzeniem. 

Test wykonuje się w sposób niezwykle prosty - najlepiej gdzieś w połowie cyklu pobiera się próbkę moczu, po czym dołączoną do opakowania pipetką nakłada się na końcówkę absorbującą płytki testowej jego kilka kropli, odczekuje kilka minut i sprawdza czy pojawiła się jedna czy dwie kreseczki. W tym drugim przypadku wiemy, że niebawem nastąpi owulacja. Ujemny wynik testu oznacza natomiast, że poziom hormonu LH nie podniósł się, czyli kobieta wciąż nie zbliża się do owulacji. Czasem niestety występują cykle bezowulacyjne, wówczas wynik testu przez cały cykl będzie ujemny.

3 2012-10-07 19:22:57

Odp: Ujemne testy owulacyjne

Również miałam robione testy owulacyjne. Mój mąż jest sporo ode mnie starszy i był przekonany, że moje problemy z zajściem w ciążę, leżą po jego stronie. Zrobił właściwe badania i okazało się, że jest wszystko dobrze. To ja miałam zbyt wysoki poziom prolaktyny i to spowodowało brak owulacji. Ginekolog zapisał mi kurację, a potem zlecił testy owulacyjne. Na szczęście leczenie było skuteczne i jesteśmy rodzicami. Mamy już dwójkę dzieci: chłopca i dziewczynkę.

4 2014-07-02 11:35:05

Odp: Ujemne testy owulacyjne

Jeżeli koleżanka miała wszystkie badania i niby jest ok to moze nie trafiła z testem. Żeby test wyszedł dodatni trzeba go wykonać wtedy gdy dochodzi do owulacji. Moze cykle ma nieregularne? Jeśli tak wtedy bardzo cieżko przewidzieć kiedy sie tej owulacji spodziewać. A może akurat trafiła na zły miesiąc? Może jajniki działają ale mało systematycznie? Zdarzają sie wtedy miesiace bez owulacji. Nie można za szybko tracić nadziei- może po prostu za bardzo chce.

5 2016-05-23 13:44:33

Odp: Ujemne testy owulacyjne

Najwięcej informacji o testach owulacyjnych jest na stronach z takimi rzeczami. Jest nawet strona nazwana mojaowulacja.pl tongue
Chyba najlepszy z tych testów jest mikroskop

6 2017-11-22 20:24:34

Odp: Ujemne testy owulacyjne

W takiej sytuacji najlepiej udać się do dobrego ginekologa, by pomógł odczytać wyniki. Ja mam bardzo fajną panią doktor panią Beatę Chołys Duszyńską, ona jest dobrym fachowcem, pracuje w szpitalu w Limanowej.