1

Temat: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Od dziecka uwielbiam mleko. Mam 26 lat i do tej pory codziennie wypijałam szklankę mleka pełnotłustego. Od jakiegoś czasu po wypiciu mleka mam bóle brzucha. Słyszałam, że z wiekiem człowiek nie przyswaja mleka i w dorosłym życiu powinniśmy go unikać. Czy rzeczywiście tak jest? Czy u mnie nadszedł ten czas kiedy powinnam omijać w sklepach półki z moim ulubionym mlekiem?

2

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Tez lubię mleko, ale tak samo jak Ty, cierpię po nim męki smile W naszych dolegliwościach chodzi pewnie o trawienie laktozy która występuje w mleku. Laktoza jest trawiona w jelicie grubym przez enzym zwany laktazą. Jeśli wypijemy za dużo mleka, to enzym ten nie nadąza z trawieniem i część mleka jest przekształcana w kwas mlekowy i dwutlenek węgla. Przez to też częste wzdęcia, bądź bóle brzucha właśnie- przez gromadzący się dwutlenek węgla w jelitach. Przez to staram się ograniczać mleko, ale nie unikam go całkowicie. W małych ilościach na pewno nie zaszkodzi.

3

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Lekarz zapytany mnie powiedział, że codzienne picie mleka to jednak za dużo. Jesli na prawdę lubię mleko powinnam ograniczyć się chociaz do 3 -4 szklanek w tygodniu albo mniej. Ale od kiedy zmniejszyłam dawkę bóle ustąpiły.

4

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Zobacz sobie na i-apteka.pl lek o nazwie alugarin - bardzo tani, a skuteczny, przynajmniej u mnie.
Możliwe że znajdziesz go również na mieście.

5

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Najprawdopodobniej cierpisz na nietolerancje laktozy. Wyroznia się trzy jej rodzaje: wrodzoną (ujawnia się już u noworodka), pierwotną- może pojawić się w każdym wieku i polega na tym, ze organizm co roku wytwarza coraz mniej laktazy, a także wtórną (przechodzi po pewnym czasie) i jest spowodowana jest przebytą chorobą lub ubocznym działaniem leków (aspiryny, antybiotyków, środków przeciwzapalnych), które niszczą błonę śluzową jelita cienkiego co hamuje produkcję laktazy (czyli enzymu trawiącego laktoze). Przy nietoerancji pierwotnej należy zmienic diete- czyli zmniejszyc (czasem tez zupełnie wyeliminowac) produkty zawierajace laktoze.Wiele osob z nietolerancją laktozy dobrze jednak toleruje jogurty lub tez inne rodukty mleczne poddane częściowej obróbce (np sery)

6

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Dokładnie. Możliwe, że po prostu nie możesz pić mleka... Nietolerancja laktozy jest powszechna

7

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Mleko zastąp jogurtami, kefirami itp. Dostarczą wapń bez przykrych objawów współtowarzyszących smile

Zjadł wszystkie rozumy, lecz sensu nie mógł przełknąć.

8

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Może masz nietolerancję na laktozę albo uczulenie na kazeinę ?

9

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

A próbowałas np. koziego mleka i jego przetworów? Mój syn ma alergie na mleko krowie, kozie mleko mu nie podeszło, ale serki chavroux już owszem. Zjada ze smakiem i dobrze się po nich czuje smile A ja się cieszę, że je cos zdrowego smile

10

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

miałam podobny porblem. nietolerancja na laktoze. polecam odstawic smile

11

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Przy nietolerancji laktozy odstawienie całkowicie mleka tylko wtedy, gdy nawet po łyku mleka występuje ból brzucha. Ja cierpię na nią od kilku lat, u mnie właśnie jeden łyk mleka powodował taki ból, że odechciewało się wszystkiego. Byłam zmuszona na drastyczną dietę. Odkąd urodziłam dziecko, mój organizm przestał się buntować i mogę zjeść jeden jogurt i nawet ciasta z kremami, oczywiście z umiarem, ale niestety nadal wypicie mleka powoduje nie przyjemne skutki. Są tabletki, które pomagają w trawieniu laktozy, w aptece jest ich spora ilość. Wypijam mleko bez laktozy, jak tylko najdzie mnie wielka ochota. Rada: Jeśli uwielbiacie mleko i nie chcecie go odstawiać, polecam pójść do lekarza, albo do apteki i podpytać o specyfiki na trawienie laktozy.

12

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Dużo osób nie toleruje mleka. Mam to samo.

13

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

Ja też od pewnego czasu (dosłownie 2-3 lata) dopiero zaczełam mieć problemy przez wypicie mleka. Widocznie nie ma potrzeby żeby go pić.

14

Odp: Bóle brzucha po wypiciu mleka

U mnie jest tak samo, a najmłodsza nie jestem. Nigdy nie piłam ani nie jadłam zbyt dużo nabiału, ale od jakiegoś czasu zauważyłam, że wyjątkowo źle się czuję po wypiciu mleka czekoladowego, którego używałam jako substytut kawy na rozbudzenie się. Podobnie z jogurtami, tylko że po nich tylko czasem cierpię na bóle brzucha więc ciężko mi przewidzieć, kiedy to się stanie, jak zjem jakiś jogurt. Jak ostatnio kupiłam mleko bez laktozy to nic mi nie było. Słyszałam, że z wiekiem tolerancja na laktozę, tak samo jak na gluten, maleje, ale dla mnie robi się ogromny problem, bo nie wiem już, co jeść, żeby brzuch mnie nie bolał, zwłaszcza w pracy.