1

Temat: Wyniki alergiczne a rzeczywista alergia

Witam,
Od wielu lat borykam się z uciążliwym problemem, a mianowicie ciągłym spływaniem wydzieliny z nosa do gardła. Niestety uczucie to w ostatnim miesiącu znacznie się nasiliło. Wieczorem nie mogę spać, mam uczucie duszności , ciężko mi się oddycha, czasem mam klocia serca. Na początku tego roku wykonałam, testy alergiczne. Wg mnie alergii na nich nie widać, stwierdziłam więc, że problem leży po stronie laryngologicznej. Umówiłam się na wizytę z myślą o skierowaniu na tomografię komputerową zatok, sporo ostatnio czytałam i stwierdziłam że mam typowe objawy stanu zapalnego zatok. Po przestawieniu wynikow testów laryngolog stwierdził że być może jest to spowodowane alergią, przepisał mi Dymiste, zyrtec i zestaw do płukania zatok. Poniżej przedstawiam Wyniki testów alergicznych:
Naskórek chomika 0,32 kU/L,
Aspergillus fumigatus 0, 22 kU/L,
Pyłek olszyny szarej 0.25 kU/L.

Resztę alergenów <0, 15 kU/L

Czy faktycznie mam alergię i mam stosować przepisane leki?

Odp: Wyniki alergiczne a rzeczywista alergia

Polecam badania przeciwciał we krwi, które charakteryzuję się większą czułością, niż punktowe testy skórne, czyli prawdopodobieństwo wykrycia alergii jest większe.

Poza tym nie wymagają odstawienia leków przeciwhistaminowych, które uśmierzają objawy alergii, można zlecić je nawet u dzieci poniżej 6 m.ż., które nie wysiedzą spokojnie przez dłuższy czas, a także można wykonać je przy zmianach skórnych.

diag.pl