1

Temat: Jaki aparat ortodontyczny będzie najlepszy?

Moja córka ma 14 lat i stosunkowo niewielką wadę zgryzu, przede wszystkim ma nieco skrzywione do środka dwie górne jedynki i lekko wysunięte trójki, dół jest w miarę w porządku. Dziewczyna jest w takim wieku, kiedy coraz bardziej zaczyna zwracać uwagę na wygląd, a tym samym zęby stały się jej bolączką. Zastanawiam się czy w tym przypadku ma sens zakładanie drogiego aparatu stałego czy może spokojnie wystarczy ruchomy? Przede wszystkim obawiam się, że pojawiająca się na początku bolesność może być na tyle uciążliwa, że zwyczajnie nie warto dziewczyny męczyć. Poza tym noszenie stałego aparatu wymaga przecież ogromnej dyscypliny plus rezygnacji z jedzenia wielu pokarmów, w tym ograniczenia słodyczy - i to też może stanowić problem.

2

Odp: Jaki aparat ortodontyczny będzie najlepszy?

Myślę, że ortodonta doradzi Wam jaki aparat będzie najlepszy. Ja słyszałam, że te stałe są zdecydowanie bardziej skuteczne. Pamiętam jak koleżanka z pracy założyła aparat, to przez jakiś czas jadła same kaszki, bo gryzienie sprawiało jej ból. Przemęczyła się z aparatem przez dłuższy czas, ale teraz ma piękne zęby, więc warto było.

3

Odp: Jaki aparat ortodontyczny będzie najlepszy?

Stały aparat jest uciążliwy, najbardziej na początku. Boli wręcz cała szczęka, bo naglę na żeby wywierany jest nacisk. Ciężko coś zjeść, po pierwsze przez ból, a po drugie przez świadomość, że jedzenie zostanie gdzieś między drucikami. Do tego na początku noszenia aparatu mozna trochę seplenić, ale wszystkie te dolegliwości to kwestia przyzwyczajenia. Zęby w późniejszym czasie też przestają boleć. I na pewno jest to najskuteczniejsza i też chyba najszybsza metoda na ładne i proste zęby. Niektórzy wolą skusić się na aparat wyciągany i zakłądają taki zazwyczaj do spania. Nie jest to jednak tak skuteczne i wyprostowanie zębów takim aparatem trwa wiele dłużej. Moja znajoma stosowała kiedys ten rodzaj aparatu i bardzo narzekała, bo i tak w rezultacie zęby nie byly tak proste jak oczekiwała. Może to wina ortodonty, ale każdy powie, że aparat stały jest skuteczniejszy. Warto się przemęczyć ten rok czy dwa, ale mieć naprawdę zadowalający efekt.

4

Odp: Jaki aparat ortodontyczny będzie najlepszy?

Moja córka ma 15 lat i też planujemy założyć dla niej aparat ortodontyczny, ruchomy. Jaki gabinet z okolic trójmiasta jesteście w stanie polecić? Gdzie założą go najtaniej?

5

Odp: Jaki aparat ortodontyczny będzie najlepszy?

W takim razie koniecznie powinnaś odwiedzić gabinet ortodontyczny Dr n. med. Beata Kaiser-Ziorkiewicz , mieszczący się w Gdyni na ulicy Maszopów 2. Mojej córce został założony aparat ortodontyczny ruchomy, dzięki któremu wada zgryzu została w pełni wyleczona. Córka miała przez to ogromne kłopoty w szkole, teraz jest wesoła i pewna siebie. smile

6

Odp: Jaki aparat ortodontyczny będzie najlepszy?

Najlepsze efekty przynoszą stałe aparaty ortodontyczne. Ja swój zakładam w centrum medycznym Aldent w lublinie. Leczenie trwało dwa lata, jestem teraz bardzo zadowolona ze swoich ząbków.

7

Odp: Jaki aparat ortodontyczny będzie najlepszy?

Najlepiej poradzić się ortodonty. 14-15 lat to moim zdaniem już raczej aparat stały. Mój syn miał 11 lat kiedy byliśmy u ortodonty i już wtedy orto się wahała czy dać jeszcze ruchomy czy już stały, bo wiekowo jest tak na granicy. Wtedy jeszcze dostał ruchomy. A na stały zdecydowałam się ja wink Ogólnie wszystko jest ok, zęby prostują się w oka mgnieniu, nie spodziewałam się, ze w moim wieku to jeszcze może się dziać tak szybko. Na początku tylko miałam problem z otarciami, smarowałam dologelem i zaklejałam zamki woskiem, więc dało się przeżyć.