Temat: Jaki inhalator kupic?

Szukam czegoś do stosowania przez dorosłych, ale też dzieci. Jaki sprzet polecacie?

2

Odp: Jaki inhalator kupic?

Będę zachwalała  Pro, to drugi mój inhalator w zyciu i jest o wiele lepszy od poprzedniego. Tutaj mi się przede wszystkim cala inhalacja nie przerywa, lek plynie rowno lekko bez jakiegoś zawieszania. Nie wiem na czym to polega ale też aerozol jest bardzo przyjemny we wdechu nic nie podrażnia, nie gryzie w gardle po takiej mgiełce.

3

Odp: Jaki inhalator kupic?

Ja sama wybierałam inhalator w aptece internetowej wapteka, gdzie często robię zakupy. Wybrałam taki za sto kilka złotych Intec Pileo. Też zależało mi żeby był i dla dzieci i dla dorosłych, a ten ma nawet smoczek dla niemowląt. Zakup uważam za udany, już nie raz zwłaszcza dla córci się przydał.

4

Odp: Jaki inhalator kupic?

Ja mam w domu Air Pro od niedawna i byłam bardzo zadowolona, ale chyba coś zrobiłam nie tak, bo sprzęt się nagle wyłączył i para przestała lecieć. Orientujecie się, co to może być?

Odp: Jaki inhalator kupic?

Dzień dobry,
opisana przez Panią sytuacja, czyli wyłączenie nebulizatora i brak wydzielającej się pary, może wskazywać na zapchanie membrany nebulizatora. W tym celu należy przeprowadzić czyszczenie z użyciem białego octu.
1. Do pojemnika na lek wlej 3-6 ml wody (najlepiej przegotowanej).
2. Dodaj od 2-5 kropli białego octu.
3. Przeprowadź pełną nebulizację
4. Zdejmij głowicę na lek i umyj ją w ciepłej wodzie poniżej 40 stopni przez ok. 5 minut.
5. Nie puszczaj strumienia wody bezpośrednio na membranę.
6. Pozostaw nebulizator do samoczynnego wyschnięcia.
Jeśli ta metoda nie przyniesie oczekiwanego skutku, warto spróbować drugiej opcji:
1. Odłącz głowicę od korpusu nebulizatora.
2. Umieść głowicę nebulizatora w pojemniku zawierającym 200 ml przegotowanej wody w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni z dodatkiem jednej łyżeczki do herbaty białego octu na okres 3-5 minut.
3. Wyjmij głowicę z roztworu i delikatnie osusz ją z pozostałości roztworu. Proces suszenia powinien być przeprowadzony z dużą ostrożnością. Zaleca się pozostawienie głowicy do samoczynnego osuszenia poprzez zebranie gazikiem niepotrzebnego płynu.
Proszę o informację zwrotną, czy powyższe rady pomogły i czyszczenie nebulizatora przyniosło skutek.
Jednocześnie proszę pamiętać, że problem może wynikać z niewłaściwego dobrania produktów, których używała Pani do nebulizacji.
Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin.
Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Ekspert Air Pro

6 Ostatnio edytowany przez słomka (2019-05-29 10:13:24)

Odp: Jaki inhalator kupic?

Zobacz tutaj, mają też inhalatory: https://www.doz.pl/apteka/k922-Sprzet_m … ilitacyjny

7

Odp: Jaki inhalator kupic?

Według mnie Air Pro jest najlepszym modelem na rynku. Posiadam go już od ładnych paru lat.

8

Odp: Jaki inhalator kupic?

Oprócz inhalatora warto pomyśleć o oczyszczaczu powietrza, dla alergików super sprawa. Ja zamówiłam dwa lata temu model od xiaomi i duzo mi pomogl

9 Ostatnio edytowany przez kamcia (2019-08-30 10:40:50)

Odp: Jaki inhalator kupic?

No właśnie, wybór inhalatorów jest ogromny. Patrząc na https://inhalujemy.pl/kategoria-produktu/inhalatory/ są modele dla dorosłych, dla dzieci. Ale może warto kupić taki, który proces inhalowania ma szybki i nie hałasuje. A by mogła z niego korzystać cała rodzina.

<3