1

Temat: Jak wygląda immunoterapia czyli odczulanie ?

Lekarz prowadzący mnie i leczący moją alergię stwierdził ,że przejdziemy teraz w tzw fazę odczulania, immunoterapii, aby przyzwyczaić organizm do alergenu na który jest uczulony. Przyznam ,że jestem pełna obaw. Ale nie mam chyba wyjścia. Chciałabym się jednak dowiedzieć czegoś więcej na temat immunoterapii w kontekście leczenia alergii.

2

Odp: Jak wygląda immunoterapia czyli odczulanie ?

Immunoterapia to jedyna znana obecnie metoda wyleczenia alergii. Wszystkie inne oferowane przez medycynę środki są tylko pomocą doraźną. Polegają one na redukowaniu objawów uczulenia,bez ingerowania w jego przyczyny. Odczulanie pacjenta może uwolnić go od alergii nawet na stałe. Nie należy obawiać się odczulania. Jest ono zabiegiem bezpiecznym,niemal bezbolesnym i bezinwazyjnym. Wykonuje się go przy pomocy alergenu, który dotąd wywoływał odpowiedź immunologiczną. Ściśle wyselekcjonowany alergen podawany w niewielkich dawkach pod kontrolą lekarską. Odczulanie wykonuje się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Istnieje szereg metod odczulania, który różni głównie czas terapii. W uzasadnionych przypadkach przeprowadza się tak zwane ultrakrótkie odczulanie, trwające nie dłużej niż tydzień. Zwykle jednak proces ten rozciąga się na kilka miesięcy lub nawet lat.

3

Odp: Jak wygląda immunoterapia czyli odczulanie ?

Wyjście masz zawsze ale kiedy masz mało alergii i nie grozi Tobie zwiększenie się alergii jednej na rzecz innej jak w moi przypadku to odczulanie jest na prawdę dobrym sposobem na pozbycie się jej. Tzn  w zasadzie jest jedynym sposobem ale upewnij się, że nie grozi Tobie właśnie natężenie jednej alergii przez usunięcie drugiej. pozdrawiam