Temat: Dogrzewanie klimatyzacją

Co o tym sądzicie? Czy jest to opłacalne w przypadku starszego domu?

2

Odp: Dogrzewanie klimatyzacją

Ja zamontowałem dogrzewanie klimatyzatorem w starszym domu w jednym z pokoi aby oszczędzić na gazie. Moim zdaniem bardzo dobra opcja do dogrzewania ale nie jako główne ogrzewanie przynajmniej nie w domu stale zamieszkałym. Jest stosunkowo głośne, trzeba zamontowac w każdym pomieszczeniu, ciężko steruje się temperatura - klimatyzator jest u góry, ciepłe powietrze zostaje u góry i klimatyzator się wyłącza bo jest 26 stopni a 3m dalej jest 22 a dmuchawa się nie włączy jeśli jest na automacie. Jednakże uważam że klimatyzacja jest wręcz obowiązkowa w nowym domu, dlatego ja bym zamontował klimatyzację plus podlogowkę wodną na początek ogrzewana grzałka. Da to pole manewru w przyszłości i nie trzeba będzie klimatyzacji montować wszędzie (łazienka, toaleta, kuchnia?). Btw SCOP na poziomie 4.6 to raczej bajki, realnie wydaje mi się że będzie z 3.5.

Jeśli interesuje Cię montaż klimatyzacji Lublin jak i jej serwis polecam kontakt z firmą.

3

Odp: Dogrzewanie klimatyzacją

Pompa ciepla, jesli instalacja jest dobrze zaprojektowana przez firme ktora sie zna na tym, duzo w polsce firm zwlaszcza duzych zajmujacych sie sprzedaza nie umieja porzadnie sk9nfigurowac systemu. Pompa najlepiej dziala jesli jest podlogowka.

W sprawie montażu polecam kontakt z nimi:
https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/

Powinni dobrać Ci najlepsze rozwiazanie pod katem domu.