Temat: Rumień na twarzy-jak z nim walczyć?

Od dłuższego czasu mam problem z rumieniem na twarzy. Wcześniej pojawiał się, gdy wypiłam np lampkę wina, zjadłam coś gorącego, lub przebywałam na mrozie. Niedawno urodziłam i od tego czasu rumień występuje dosłownie cały czas sad W aptece polecono mi serię kosmetyków przeciw zaczerwienieniom Eucerin. Czy stosowałyście te kosmetyki? Czy rzeczywiście są skuteczne? Może znacie jakieś metody walki z rumieniem?

2

Odp: Rumień na twarzy-jak z nim walczyć?

Uważam, że powinnaś wybrać się do lekarza. Jeśli wcześniej pojawiał się tylko w specyficznych momentach a teraz jest cały czas to kosmetyki mogą nie wystarczyć. Najlepiej się zbadać, bo być może da się go łatwo pozbyć. smile

3

Odp: Rumień na twarzy-jak z nim walczyć?

Witam, moja siostra po urodzeniu dziecka zaczęła stosować te kosmetyki. Właśnie wcześniej przed ciążą też miała problem z rumieniem ale tylko sporadyczny, głównie po wypiciu odrobiny alkoholu albo podczas stresu. Potem już nie znikał prawie w ogóle. Stosuje dopiero od niedawna te kosmetyki i efektów na razie nie widać ale możliwe, że potrzeba do tego po prostu czasu. Namawiamy ją jednak rodzinnie, żeby poszła na badania do lekarza chociażby pierwszego kontaktu na początek. Też radzę zapisać się na wizytę wink

Odp: Rumień na twarzy-jak z nim walczyć?

W walce z rumieniem skuteczne mogą okazać się zabiegi IPL. Urządzenie działa na rumień dwuetapowo: najpierw światło rozbija warstwę zakrzepłej krwi i ponownie otwiera naczynia włosowate, dzięki czemu krew może swobodnie przepływać, a kolor purpurowy znika; jednocześnie IPL stymuluje skórę, pobudzając ją do produkcji kolagenu. Skóra staje się grubsza i lepiej ukrywa żyły.